Neolõngadega rahvarõivaseelikud: lõime- ja koeikati kudumine 

22.-25. juuli 2021

Ikat on värvimise ja kangakudumise tehnika. Selleks, et kangale tekiksid ikatmustrid, seotakse lõngad enne kanga kudumist vastavalt mustrile kinni. Seejärel lõngad värvitakse, kuid seotud kohad värvi külge võtta ei saa ning nendest kohtadest moodustuvadki kangasse mustrid. Eestis on selliseid lõngasid nimetatud neolõngadeks ja neolõngu on kasutatud erinevates rahvarõivaseelikutes. Sellel koolitusel õpitakse neolõngu siduma, värvima ja kuduma kangaid, kus neolõngu on kasutatud kas koes või lõimes.


Juhendaja Liis Luhamaa


koolitus

+ Majutus (3 ööd) 29.- (hinna sees on voodipesu)

+ Toitlustus (võimalik ka taimetoit ja eritoit) 70.-

Hinna sees on õppevihikud, saunaõhtu koos karastava suplusega tiigis, juhendamine kümnest kümneni ja mõnikord ka kauem.


Aadress:

Põhja-Pärnumaa Kirikumõisa küla Köstrimäe

Koolitus toimub Vändra Kirikumõisa hoones, mida ümbritsevad ligi 300 aasta vanused põlispuud. Siin on elanud oma noorusajal Johann Voldemar Jannsen ning Lydia Koidula aegseid metsistunud tikreid saab maitsta tänini. Allikavesi ja võimsad puuvõrad pakuvad suvel meeldivat jahutust ja varju.


Kontakt:

Eva-Liisa Kriis

iida@iida.ee

53467366

www.iida.ee

 (Registreerimine toimub kodulehe ja emaili kaudu)


IIDA Käsitöökool ja Kangakudumise Muuseum on tegutsenud kümme aastat. Muuseumi missiooniks on koguda, säilitada ja kanda edasi Eesti kangakudumise traditsioone ja ajalugu.

Eva-Liisa Kriis on oma tekstiilialase hariduse saanud Eesti Kunstiakadeemiast, kus ta ka praegu töötab. Samal ajal õpib ta Viljandi Kultuuriakadeemias pärandtehnoloogia magistrantuuris kirjutades uurimistööd oma muuseumis säilinud erilistest mustrikaartide ja mustrikettidega töötavatest kangastelgedest.